Магазин

Се разделија Шакира и Пике

По 11 години љубов се разделија Шакира и Пике. Веста ја потврдија и двајцата со официјално соопштение.

„Со жалење потврдуваме дека се разделуваме. За доброто на нашите деца, ве молиме почитувајте ја нивната приватност“, гласи заедничката изјава на 45-годишната пејачка и 35-годишниот фудбалер.

Изминативе неколку денови повеќе шпански медиуми споделија дека Шакира и Пике повеќе не се заедно, наводно поради неверство на фудбалерот. Сега тие ја потврдија веста за разделбата, но не открија која е причината.

Шпанскиот медиум „Ел Периодико“ тврди дека тие живеат одвоено веќе неколку недели откако пејачката го избркала фудбалерот од дома.

На почеток