Магазин

(ФОТО) Жерар Пике и неговата девојка лудо се забавуваат

Двојката беше снимена како се држат за раце, само неколку дена откако беше финализирана разделбата на Жерар Пике и Шакира.

Жерар Пике е снимен во јавност со неговата нова девојка Чиа Марти, студентка која работи во неговата компанија.

Фудбалерот и неговата нова девојка, која потсетува на Шакира, се фотографирани пред јапонски ресторан во неговата родна Шпанија.

Да потсетиме, во јуни оваа година Жерар Пике и неговата долгогодишна партнерка, поп ѕвездата Шакира потврдија дека се разделуваат. Разделбата исто така беше законски финализирана и на Шакира и беше дозволено да ги земе децата да живеат со неа во Мајами. Според договорот, Пике може да ги гледа децата 10 дена во месецот, освен што децата не можат да го напуштат Мајами во текот на учебната година.

На почеток