Актуелно

Путин му се закани на Западот: Ќе таргетираме нови цели доколку САД испратат оружје во Украина

 

Рускиот претседател Владимир Путин го предупреди Западот дека Русија ќе таргетира нови цели доколку Соединетите Американски Држави почнат да и снабдуваат на Украина ракети со долг дострел, јавуваат руските медиуми.

„Доколку се испорачаат такви ракети, ќе ги погодиме оние цели што досега не сме ги погодиле“, рече Путин во интервју за државната телевизија „Русија-1“.

На почеток