Свет

(ФОТО) Едно лице загина, а 6 се ранети во руски напад врз Николаев

Едно лице загина, а шест се ранети утрово во ракетен напад на руските сили врз Николаев, изјави претседателот на регионалната воена администрација Виталиј Ким.

Како што напиша на својот канал на Телеграм, меѓу повредените има и едно дете, пренесува Укринформ.

„Во нападот беа оштетени четири станбени згради и една инфраструктурна зграда“, додаде Ким.

На почеток