Свет

(ВИДЕО) Експлозии во Хрков и Днепропетровск

Силни експлозии одекнаа во областите на Харков и Днепропетровск, јави Некста.

Тие тврдат дека Русите пукале во фабрика за преработка на гас во регионот Изум.

Шефот на регионот Дњепропетровск изјави дека три проектили погодиле складиште за нафта кај Новомосковск. На лице место избувнал голем пожар.

На почеток