Актуелно

Силен земјотрес во Херцеговина

Силен земјотрес го погоди подрачјето на Херцеговина. Според првите информации, магнитудата била 4,8 степени, пишува EMSC.

Епицентарот бил на 24 километри од Мостар и 10 километри од Широки Бријег, јавуваат белградските медиуми.

Хрватските медиуми беа информирани дека земјотресот бил почувствуван и во Макарска.

На почеток