Магазин

Путин во нов календар за 2019

На интерент се појави календар за 2019 година на кој стојат најпознатите фотографии од Владимир Путин.

Путин во календарот си игра со тигар, пука со пиштол, лови риба, јава коњ и вежба.

На една од фотографиите тој е облечен во војничка униформа со крзнени детали, позади него се гледа пушката која тој ја носи на својот грб.

Како што известуваат од „The Sun“, се уште не е познато дали станува збор за календар кој го одобрил Кремљ.

Календарот веќе е пуштен во продажба, а мислењата на жителите на Москва се поделени.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток