Актуелно

Перу го погоди земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала

Земјотрес со јачина од 5,3 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди брегот на централниот дел на Перу, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од 5 километри, соопшти ЕМСЦ, пренесува Ројтерс.

Засега нема извештаи за евентуални жртви или материјална штета.

На почеток