Магазин

„Сексуалноста варира, не верувам дека постојат исклучиво хетеросексуални луѓе“, вели Емили Ратајковски

Манекенката Емили Ратајковски во разговор за Harper’s Bazaar зборуваше за својата сексуалност. Неодамна на Тик-ток објави и видео во кое им одговори на обожавателите за големиот зелен кауч кој го има во нејзиниот дом и дека не била бисексуална баш заради него. Сега објасни и зошто го објавила видеото.

„Една моја пријателка дојде кај мене дома. Двете почнавме да се смееме кога ме праша дали и јас се приклучив на трендот на Тик-ток. Односно дека сите луѓе се бисексуални ако имаат зелен кауч. Мислам дека сексуалноста варира. Не верувам дека постојат исклучиво хетеросексуални луѓе“, рече Емили.

За потсетување, неодамна се разведе од бившиот сопруг поради неверство, а заедно имаат едно дете.

На почеток