Свет

(ВИДЕО) Објавени видеа од сплавот кој потона во Белград

Утрото по потонувањето на популарниот белградски сплав „Фристајлер“ на Сава, се уште се видливи остатоците од синоќешната гужва и паника што владееше меѓу гостите кога водата со голема брзина почна да навлегува во објектот.

Поголемиот дел од сплавот е под вода, задниот дел кој синоќа беше делумно под вода сега е повеќе од половина во Сава.

Новинарите од Србија пренесуваат дека забележаа двајца мажи во близина на сплавот, кои најверојатно се обезбедувачи, а на пристапот до сплавот беа оставени машки чевли, високи потпетици во калта, чанти, јакни, како и остатоци од новогодишни украси.

@markosucur Eee jebiga odiguranje #belgrade #fyp #freestyler ♬ Originalton – marko 🇷🇸

На почеток