Свет

Приштина: Три лица се повредени од заскитани куршуми на новогодишната ноќ

Три лица се повредени од заскитани куршуми за време на новогодишната прослава, меѓу кои и едно 15-годишно девојче, јавуваат приштинските медиуми.

Повредените се примени во Ургентниот центар на Клиничкиот центар во Приштина, јавува Репортери.

Дежурниот лекар изјавил дека се примени 11 лица повредени со пиротехника и дека главно се работи за повреди на горните екстремитети.

Има и потешки случаи, како на пример осумгодишно девојче на кое веројатно ќе треба да му се ампутираат прсти, рече докторот.

На почеток