Актуелно

(ВИДЕО) Како изгледаше дочекот на Новата година во Охрид

Градоначалникот на Охрид, Кирил Пецаков на социјалните мрежи објави фотографии од вчерашниот дочек на Новата година.

„Синоќа заедно со моите сограѓани и гостите на Градскиот плоштад ја испративме старата и ја дочекавме Новата 2023 година, со желби да бидеме здрави, живи, побројни и повесели во новата година.
Нека биде Среќна новата 2023 година. Нека е поубав и посреќен нашиот Охрид“, вели тој.

Вчера со почеток во 20:00 часот на плоштадот настапија естрадните уметници Петар Нечески, Татјана Стефаноска, Ѓоко Танески, Ефто Пупиноски, Миле Кузманоски и Диџеите Багзи и Јана Slayy.

На почеток