Свет

Ричард Гренел: Ова насилство мора да биде осудено од сите

Откако албански припадник на КБС застрела и рани две српски момчиња, Ричард Гренел се огласи и на Твитер.

Поранешниот американски претставник за Западен Балкан на социјалната мрежа Твитер ги повика сите да го осудат нападот врз српските деца.

„Ова насилство мора да биде осудено од сите“, напиша Гренел.

На почеток