Магазин

Еве кај кого се падна паричката кај познатите личности

Бадник го карактеризира традиционална заедничка вечера на која се собираат сите членови на семејството.

Бадниковата трпеза е полна со посни јадења, а исто така се крши лепче со паричка. Според верувањата, оној кај кого се падне паричката следната година му биде среќна и бериќетна и ќе има здравје.

Дел од македонските јавни личности преку социјалните мрежи се пофалија како го прославуваат Бадник и кај кого се паднала паричката оваа година.

Калиопи

„Доброто секогаш со добро се враќа… А љубовта со верба се крунисува…
На Бадник ставете ја таа круна во вашите срца и со сета топлина и светлина која ќе ве облее од внатре, допрете ги вашите најмили, најсакани, зошто Божиќ е нај вистинското време за тоа….
За многу години, убави луѓе“, напиша Калиопи под објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

Лила Филиповска

Тамара Тодевска

Кристина Димитриевска

Миа Костова

Катарина Ивановска

Викторија Лоба

Лина Пејовска

На почеток