Свет

Земјотрес со јачина од 6,2 степени го погоди Чиле

Земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтер го погоди денеска Чиле, со епицентар во близина на градот Кокимбо, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од 60 километри, додава EMSC.

На почеток