Актуелно

Пронајдено телото на исчезнатата Ана Волш?

Тело на непозната жена е пронајдено во центарот за рециклирање во Хартфорд, јавуваат медиумите.

Полициската управа во Хартфорд одговорила на пријавата дека во центарот за рециклирање е пронајдено тело на жена, пишува „Бостон“.

Полицијата е на терен, а во моментов е во тек увид.

Во текот на истрагата, која е веднаш покрената, ќе се утврди идентитетот на жената чие тело е пронајдено. Се уште нема потврда дали се работи за телото на исчезнатата Ана Волш.

Инаку, Ана Волш од Белград, исчезна на 1 јануари. Нејзините колеги го пријавиле исчезнувањето на 4 јануари, додека нејзиниот сопруг Брајан е уапсен на 8 јануари.

Тој е обвинет за убиство на неговата сопруга.

На почеток