Скопје

12-годишник паднал од стан во Скопје

12 годишно дете паднало од станот каде што живеело на ул. „Лука Геров“ во Скопје информира Министерството за внатрешни работи. Според сведоштвото на мајката, детето паднало додека било само во собата.

Малолетникот би пренесен на лекување во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, а полицијата извршила увид.

МВР го расчистува случајот.

На почеток