Магазин

Тоше е вечност: Сестра му направи торта, Весна Бејби му упати порака

Да беше помеѓу нас, нашата музичка легенда, никогаш прежалениот Тоше Проески денеска ќе го славеше својот 42-ри роденден.

Овој датум секогаш ќе потсетува на нашиот ангел кој прерано го напушти овој свет, на само 26-годишна возраст. Секоја година, бројни познати личности го одбележуваат овој ден со сеќавање на Тоше, со некоја емотивна порака или интересна анегдота.

Неговата сестра Дора објави фотографија од голема бела торта и емотивна посвета по повод роденденот на музичката легенда.

„Секој твој роденден Тоше, наша е воздишка“, пишува на роденденската торта направена токму за него.

На социјалните мрежи се огласи и Весна Бејби Петрушевска.

„Денес ќе имаше 42, сигурна сум дека ќе имаше уште 10 албуми, немаше да престанеш да пееш… Секогаш првата мисла ми е твојата насмевка, таа беше љубовна, животна приказна.

На почеток