Македонија

Комити со повик до сите Македонци: Стани Македонче, потребна е акција за Даскалот кој ја обедини целата нација

Навивачите на Вардар од трибините на арената „Јане Сандански“ во Скопје упатија повик во пресрет на 4 февруари, кога се одбележуваат 151 година од раѓањето на Гоце Делчев.

„Стани Македонче, потребна е акција за Даскалот кој ја обедини целата нација. 4.2.2023 – сите!“, порачаа „Комити“ преку транспарент на натпреварот од ракометната СЕХА-лига, во кој Вардар го совлада белградски Партизан со 31:26.

На почеток