Македонија

Што ќе ќари Таравари со влезот во Влада

Кренар Лога министер за правда, Фадиљ Цана министер за здравство, денеска е договорено меѓу потенцијалните коалициски партнери – СДСМ и Алијанса за Албанците, објави Плусинфо.

Неточни се информациите дека СДСМ е на чекор да го отстапи и директорското место во УЈП, неофицијално дознава Скопје 1.

Партијата на Таравари бара и други  директорски позиции.

Денеска се финализираат преговорите меѓу членовите на комисиите на СДСМ и Алијанса за Албанците, а резултатот од нив, според најавите од двете партии, утре ќе биде познат.

На почеток