Актуелно

(ВИДЕО) Уметник му подари нов дом на таткото кој ја држеше за рака мртвата ќерка под урнатините

Месут Ханчер, таткото кој ја држеше за рака мртвата ќерка која беше под урнатините во Турција доби целосно уреден дом.

Познатиот турски уметник Ебру Јашар му подарил дом. Уметникот заедно со својата сопруга која е бизнисменка му подариле целосно опремена куќа. Во нивниот нов дом во Анкара има и слика на која се насликани двајцата, а Ирмак е насликана како ангел.

На почеток