Актуелно

Силен земјотрес ја погоди Русија

Силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала утрово погоди дел од Русија.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на Курилските острови, на длабочина од 68 километри.

Засега нема информации за жртви и материјална штета.

На почеток