Македонија

Сончево со температура до 14 степени

Времето денеска ќе биде студено наутро, а преку денот претежно сончево.

Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 0, а максималната ќе достигне од 12 до 17 степени.

Во Скопје сончево и тивко.

Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 14 степени.

На почеток