Актуелно

Џафери на средба со претставникот на ЕУ за дијалог меѓу Косово и Србија

Во Собранието денеска во посета ќе биде специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Србија-Косово, Мирослав Лајчак.

Како што информираат од собраниската прес-служба, Лајчак ќе оствари средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Во дводневна посета на Македонија се и потпретседателот на ЕК и висок претставник на Унијата за надворешни работи, Жозеп Борел и еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји.

На почеток