Свет

Земјотрес во СрбијаПослаб земјотрес рано утринава ја погоди Нова Варош, Србија.

Според веб-страницата на Сеизмолошкиот завод, земјотресот се случил во градот Дебелје во 3.45 часот.

Имаше јачина од 1,7 степен според Рихтеровата скала.

На почеток