Актуелно

(ВИДЕО) Ја кршат вратата од соблекувалната, па бегаат со шипки во раце, објавено скандалозно видео од дербито меѓу Вардар и Пелистер

И натаму во центарот на вниманието е се она што се случуваше на мега – дербито меѓу Вардар и Пелистер, посебно инцидентите меѓу фановите на двете екипи.

На социјалните мрежи беше објавено скандалозно видео за она што навистина се случувало во подтрибинскиот простор.

Ракометарите и тренерите на Пелистер прво ја кршат вратата од соблекувалната, а потоа скокаат во неа и земаат шипки во рацете како би се одбраниле од лица кои веројатно ги бркале.

На почеток