Актуелно

(Видео) Српските медиуми јавуваат дека меѓу застреланите во Белград е Македонец

(Видео) Српските медиуми јавуваат дека меѓу застреланите во Белград е Македонец


Македонски државјанин е еден од застреланите во Белград. Како што пренесуваат дел од српските медиуми, во претрелката што се случи вечерва ранети се 26-годишниик, кој веќе и бил познат на полицијата поради бројни криминални дејствија и 21-годишен државјанин на Македонија.

Полицијата трага по напаѓачот, кој е во бегство.

 

View this post on Instagram

 
A post shared by 192.RS (@192_rs)

Ранетите се пренесени во болница и според првичните информации нивните животи не се во животна опасност.
Медиумите јавуваат дека овој дел од градот е блокиран и полицијата врши увид.
Според информациите, на лице место биле пронајдени неколку чаури.
 

На почеток