Магазин

(ВИДЕО) „Сакав да му вратам со иста мера“, Талески проговори за инцидентот кога беше удрен со пендрек по глава

Ракометарот Филип Талески во подкaстот кај Стефан Лазаров зборуваше за инцидентот во салата кој се случи во финалето меѓу Вардар и Пелистер.

Полицаецот со пендрек го удри по глава ракометарот на Вардар, а Талевски објасни дека сакал да му врати со иста мера, но во последен момент се воздржал.

„Малку неубаво ми падна, се почувствував како запоставен на некој начин од својата земја за која го носам со гордост дресот на Македонија“, рече Талевски.

На почеток