Магазин

Цеца го откажа концертот поради невремето во Србија

Поради големото невреме што изминатите денови ја зафати Србија, Цеца беше принудена да го откаже долго најавуваниот концерт во Брчко.

„За жал, немам многу добри вести. Вечерашниот концерт во Брчко ќе мора да се одложи поради предвиденото невреме, бидејќи не сакам никој од нас да биде загрозен“, рекла Цеца, а потоа додала дека со нетрпение ја чека следната средба, пренесува „Блиц“.

Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна одржа концерт во Ниш, на платото на тврдината, каде собра околу 15.000 луѓе.

На почеток