Свет

Најмалку 13 загинати во земјотресот на Хаити

Земјотрес со јачина од 5,9 степени според Рихтеровата скала го зафати денес северниот дел на Хаити каде животот го изгубија најмалку 13 лица.

Американската Агенција за геолошки истражувања изјави дека епицентарот на потресот бил на околу 19 километри северозападно од градот Пор ду Пе, на 11,7 км длабочина.

 

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток