Свет

Најмалку 13 загинати во земјотресот на Хаити

Најмалку 13 луѓе загинаа во земјотресот во карипската држава Хаити, соопшти портпарол на Владата.

Епицентарот на потресот со интензитет од 5,9 степени по Рихтеровата скала беше на 19 км северозападно од градот Пор ду Пе, на 11,7 км длабочина.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток