Коментари

Да беше Левица на власт, досега Касами ќе беше во притвор, а Курти прогласен за “персона нон грата”, вели Апасиев

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев вели дека доколку Левица била на власт, градоначалникот на Тетово, Билал Касами досега ќе бил во притвор, а Курти ќе бил прогласен за „персона нон грата“.

„Да беше Левица на власт, досега КАСАМИ ќе беше во притвор, а Курти прогласен за “персона нон грата”.
Наравоучение: Пазете за кого гласате!“, вели Апасиев.

На почеток