Македонија

Малолетно девојче со закани принудувано на секс во Тетово – приведени пет тинејџери и еден 18-годишник

Пет малолетни момчиња и еден 18-годишник со закани принудиле малолетничка на полови дејствија.

Полицијата ги најде и ги приведе, а за случајот алармирало семејството на девојчето.

Од МВР велат дека по целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава.

Макфакс

На почеток