Македонија

Сообраќајна несреќа во Гостивар: со „бмв“ удрил во пешак, а потоа во ограда и куќа, двајца тешко повредени

Сообраќајна несреќа во Гостивар: со „бмв“ удрил во пешак, а потоа во ограда и куќа, двајца тешко повредени

Вчера, во 18.10 часот, во СВР Тетово пријавено е дека на улицата ЈНА во Гостивар, патничко моторно возило „бмв“, со гостиварски регистарски ознаки, управувано од 22-годишниот Е. М. од гостиварски Балиндол, удрило во 18-годишниот пешак Х. Н. од Гостивар, а потоа во ограда и куќа на истата улица, извести СВР Тетово.

„Во несреќата пешакот и сопатникот во возилото В. Ќ. (28) од Гостивар добиле тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница ‘Ферид Мурад’“, соопшти СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Макфакс

На почеток