Македонија

Двајца повредени тетовци, се превртеле со четирицикл „кавасаки“ на Церипашина

Двајца повредени тетовци, се превртеле со четирицикл „кавасаки“ на Церипашина

Вчера, во 15.30 часот, во СВР Тетово е пријавено дека во месноста Церипашина на Попова Шапка, четирицикл „кавасаки“, со тетовски регистарски ознаки, управуван од 44-годишниот тетовец А. Х., а на кој се превезувала и 41-годишната тетовка Е. Х., изгубил контрола и се превртел, извести СВР Тетово.

„Во несреќата двајцата добиле повреди и биле пренесени во тетовската Клиничка болница за укажување лекарска помош“, соопшти СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Макфакс

На почеток