Македонија

Тешко повредена жена во Скопје: паднала кога се симнувала од автобус

Тешко повредена жена во Скопје: паднала кога се симнувала од автобус

65-годишна жена паднала кога се симнувала од автобус во Скопје.

Имено, вчера, во 12.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Втора македонска бригада, при симнување од автобус, патничката А. Ј. (65) од с. Добрино паднала и добила тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“.

Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

Макфакс

На почеток