Македонија

Младо момче силувало 85-годишна жена од струмичко

Младо момче силувало 85-годишна жена од струмичко

Синоќа во 22.30 часот во струмичко, полициски службеници од Полициското одделение Ново Село го лишиле од слобода А.В.(25) од село Косевица, општина Македонска Каменица.

dobivaj vesti na viber

Тој се сомничи дека извршил обљуба врз 81-годишна жена од струмичко.

Лицето било задржано во Полициска станица Струмица, за настанот бил известен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и против него ќе биде поднесена кривична пријава.

Во текот на денот ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка од Основен суд Струмица, соопшти полицијата.

Макфакс

На почеток