Македонија

Тепачка меѓу затвореници во Скопје

Тепачка меѓу затвореници во Скопје

Вчера во 18.30 часот во Полициската станица Чаир, Ш.И.(45) од с.Црн Врв, скопско, осуденик во Казнено-поправната установа Затвор Скопје пријавил дека во 12.45 часот во просторија во установата, бил физички нападнат од друг осуденик С.З..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок, соопшти полицијата.

Макфакс

На почеток