Македонија

Маж од Холандија пронајден мртов во куќа во Трпејца

Маж од Холандија пронајден мртов во куќа во Трпејца

Вчера, во 5.50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во куќа во охридското село Трпејца, во која престојувал, бил пронајден починат 58-годишниот П. Е. Х. од Холандија, извести СВР Охрид.

Лекар од итната медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител и согласност на член на неговото семејство, телото било предадено на погребалното претпријатие, велат од СВР Охрид.

Макфакс

На почеток