Спорт

Барнли не го пријави Чурлинов за настап во Премиерлигата

Барнли не го пријави Чурлинов за настап во Премиерлигата

Англискиот премиерлигаш Барнли не го пријави македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов за настап во Премиерлигата оваа сезона.

Менаџерот Винсен Компани го достави списокот на 25 играчи за настап во Премиерлигата, а на него го нема Македонецот кој до крајот на есенскиот дел нема да може да игра мечеви во шампионатот.

Чурлинов сѐ уште се опоравува од сепсата која ја доби на крајот на мај, поради која беше хоспитализиран во клиника во Белград.

Макфакс

На почеток