Свет

Песков: Сè уште е рано да се коментираат причините за падот на авионот на Пригожин

Песков: Сè уште е рано да се коментираат причините за падот на авионот на Пригожин

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, рече дека е премногу рано да се коментира што го предизвикало падот на авионот на шефот на „Вагнер“, Евгениј Пригожин, во август.

dobivaj vesti na viber

Прашан од новинарите за истрагата за несреќата и дали Кремљ мисли дека се движи премногу бавно, Песков одговори: „Ова е сложена истрага, комплексен инцидент“.

„Истрагата е во тек, така што би било прерано да се даваат какви било коментари сега“, додаде тој.

makfax.com.mk

На почеток