Магазин

(Видео) Мајмун снимен на покрив од куќа во Белград

(Видео) Мајмун снимен на покрив од куќа во Белград

Српските портали објавија видео на кое се гледа мајмун на покривот на куќа во, како што велат, белградската населба Карабурма. Видеото вчера првпат го објави инстаграм-страницата „Мој-бео-град“.

dobivaj vesti na viber

Не е јасно како мајмунот завршил на слобода. Тоа е мајмун од родот макаки. Постојат дваесет и три вида макаки, кои живеат во Азија, Северна Африка и на Гибралтар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MOJ BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

На снимката се слуша гласот на една личност, која вели дека на мајмунот му дала чоколадо и јаболка, кои животното ги зело и потоа повторно побегнало.

Засега не е познато што се случило со животното откако било снимено.

Макфакс

На почеток