Македонија

Приведен тетовец, бил баран со централна потерница

Приведен тетовец, бил баран со централна потерница

Полициски службеници на СВР Тетово, вчера, околу 17.45 часот, во тетовската населба Дреновец, со судска наредба, го привеле 29-годишниот тетовец А. А. Тој бил баран со централна потерница за издржување двегодишна затворска казна за сторени кривични дела кражба и тешка кражба, извести СВР Тетово.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

На почеток