Скопје

Натепан е возач на ЈСП – полицијата со детали

На 08.11.2023 во 18.00 часот во СВР Скопје, И.Т.(43) од Скопје – возач на автобус на ЈСП, пријавил дека околу 14.45 часот на автобуска постојка на подрачјето на Гази Баба, поради недоразбирање во сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На почеток