Свет

Земјотрес во Грција, се тресеше кај Крф

Земјотрес во Грција, се тресеше кај Крф

Грција вечерва ја потресе земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од пет километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 19 километри западно од Крф, а засега нема информации за евентуална материјална штета.

На почеток