Спорт

Тешка група за Ѓоковиќ на Завршниот мастерс во Торино

Тешка група за Ѓоковиќ на Завршниот мастерс во Торино

Новак Ѓоковиќ доби тешка група за Завршниот мастерс во Торино. Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на турнирот кој во кариерата го освоил шест пати.

Грушите беа извлечени електронски. Ѓоковиќ е носител на „Зелената група“, а противници ќе му бидат Јаник Синер, Стефанос Циципас и Холгер Руне.

Светскиот рекет број 2, Карлос Алкараз е носител на „Црвената група“. Тој ќе игра против Данил Медведев, Андреј Рубљов и Александар Зверев.

Последниот АТП турнир во сезоната е закажан за 12-19 ноември во Торино.

Макфакс

На почеток