Македонија

Насилство во Гостивар: маж нападнал жена среде бел ден на улица

Жена од Гостивар пријавила дека била физички нападната на улица во градот.

Мажот, што, според пријавеното, ја нападнал, е приведен, а се работи за 40-годишен гостиварец со иницијали В. Е..

„31-годишната Е. Г. пријавила дека околу 12.30 часот, на улицата Беличица во Гостивар физички ја нападнал“, објави СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот.

На почеток