Свет

Девојка го плукнала во лице, тој и возвратил со шамар: улична тепачка помеѓу маж и жена во Словенија

Девојка го плукнала во лице, тој и возвратил со шамар: улична тепачка помеѓу маж и жена во Словенија

Во словенечкиот град Копер на сред улица пред бројни сведоци се случила тепачка меѓу маж и жена. Прво настанала расправија, а потоа и физичка пресметка.

Девојката возела мотор на тротоар и наводно удрила маж, по што настанала расправија. Таа го оттурнала, а тој и удрил шлаканица.

„Кого удираш“, рекла девојката, а тој одговорил: „Ти ме удри прв, тротоарот не е за возење“.

Потоа го плукнала во лице, по што почнала размената на удари. Луѓето се собрале, некои само гледале, а други трганле и да ги разделат, пренесуваат медиумите во регионот.

На почеток