Скопје

Несреќа со тешки повреди: прегазен 33-годишен пешак во Скопје

Вчера во 17.30 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Никола Карев“ патничко моторно возило „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.А.(24) од Скопје, удрило во А.Т.(33) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

На почеток