Скопје

Скопјанец од Кучевиште пронајден мртов во Аеродром

Вчеравечер, во 23.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во напуштена куќа на подрачјето на општина Аеродром бил пронајден починат Т.Ш.(49) од с.Кучевиште-скопско.

„Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт“, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по насоки на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

На почеток